0

Dlaczego tak ważne jest pierwsze wrażenie?

Posted by Wojtek on 8 stycznia 2019 in sekretarka - praca |
pierwsze wrażenie na rozmowie rekrutacyjnej

Pierwsze wrażenie w wielu przypadkach może przesądzić o tym, czy otrzymamy zatrudnienie w danej firmie. Dotyczy to także osób zatrudnianych w roli sekretarek. Warto nie marnować okazji i pokazać się z jak najlepszej strony już na starcie.

Jeśli otrzymałaś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, to oznacza, że Twoje CV spodobało się osobom rekrutującym. Teraz musisz sprostać oczekiwaniom pracodawcy, a w tym celu warto jest pokazać się od jak najlepszej strony właśnie podczas rozmowy kwalifikacyjne.

Jest kilka zasad, które warto przestrzegać podczas rozmowy rekrutacyjnej.

  1. Z pewnością nie powinnaś się spóźniać na tak ważne spotkanie. Takie zachowanie może być odebrane po prostu jako brak szacunku z Twojej strony. Lepiej zawsze być kilka minut przed wybiciem danej godziny.
  2. Nie zapomnij o przestrzeganiu dress codu, który jest obecny w danej firmie. Znajdź jak najwięcej informacji na ten temat, jeśli tego od Ciebie się wymaga – ubierz się elegancko. Dzięki temu już poprzez strój pokażesz swój profesjonalizm oraz zaangażowanie.
  3. Nie stresuj się nadmiernie, przez to możesz stracić w oczach rekrutera. Bądź świadoma swoich kompetencji i wyraźnie to okazuj. Dzięki temu pokażesz, że wiesz, czego oczekujesz od swojego życia zawodowego, a także upewnisz pracodawcę, że podejmie dobrą decyzję, jeśli wybierze właśnie Ciebie na to konkretne stanowisko, o której się ubiegasz.
  4. Podczas rozmowy rekrutacyjnej wykaż się wiedzą na temat firmy, do której złożyłaś podanie, to również pozwoli Ci zrobić dobre pierwsze wrażenie.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2009-2022 Praca Sekretarka All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.0.2, from BuyNowShop.com.