0

Jakim typem osobowości jesteś? Rannym ptaszkiem czy nocnym markiem?

Posted by Wojtek on 27 października 2022 in recepcjonistka |

Na samym początku musimy podkreślić, że Twój chronotyp ma ogromne znaczenie w codziennej pracy. To naprawdę ma wpływ na to, w jaki sposób i jak szybko realizujesz własne obowiązki służbowe. Najważniejsze jest zatem to, żeby w miarę możliwości zadbać o to, żeby żyć w zgodzie ze sobą i własnymi preferencjami.

Chronotyp to preferencje mózgu, które dotyczą godzin w ciągu doby, jakie są wybierane do spania. Warto zatem wiedzieć o tym, że naturalne pory wstawania są raczej niezmienne i uwarunkowane genetycznie. Jeżeli jesteś tzw. nocnym markiem, to raczej nie będziesz pałać miłością do codziennego wstawania o 6 rano. Jeżeli jednak rannym ptaszkiem – jak najbardziej będzie Ci to odpowiadać. Warto to wykorzystać również w pracy sekretarki.

Jak określić jakim typem osobowości jesteś?

Przede wszystkim możesz samodzielnie określić, w jakim rytmie okołodobowym pracuje Twój mózg. To bardzo proste, wystarczy, że do tego celu wykorzystasz kwestionariusz MEQ, w języku polskim nazywa się on skowronek-sowa. Musisz zatem odpowiedzieć na kilka prostych pytań, takich jak: Jeżeli musiałabyś wstać o określonej godzinie, to potrzebowałbyś do tego budzika? Jak czujesz się przez pierwsze trzydzieści minut po przebudzeniu? To wszystko pozwoli Ci łatwo określić, jaki jest Twój chronotyp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2009-2024 Praca Sekretarka All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.