3

Czy w dzisiejszych czasach opłaca się pisać list motywacyjny?

Posted by Wojtek on 4 stycznia 2022 in recepcjonistka |

Szukasz pracy i zastanawiasz się, co możesz zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na zwrócenie uwagi rekrutera? Podpowiemy Ci, to w naszym artykule. Skupimy się w nim przede wszystkim na listach motywacyjnych.

Chcesz pracować jako sekretarka, jednak od dłuższego czasu odbijasz się od ściany i nie możesz znaleźć zatrudnienia? W takim razie przyszła pora na to, żeby przyjrzeć się swoim dokumentom aplikacyjnym. Być może warto, żebyś postawiła nie tylko na CV? Wiele osób w dzisiejszych czasach odeszło od listu motywacyjnego, a okazuje się, że jest to całkiem niesłuszne. Wielu rekruterów uważa jego wysłanie za bardzo pozytywny aspekt.

List motywacyjny w dzisiejszych czasach

List motywacyjny to dokument, który jest uzupełnieniem CV. Zapisuje się w nim informacje, dotyczące swoich sukcesów zawodowych, a także opisuje się, dlaczego to właśnie kandydatura konkretnej osoby powinna być pozytywnie rozpatrzona przez szefostwo. Szalenie ważne jest to, żeby w tym wszystkim nie pomijać kwestii związanych z własnymi ambicjami oraz tym, co chce się robić w przyszłości.

Każdy rekruter doceni to, że kandydat się wysilił i chciał się wyróżnić na tle konkurencji. To dlatego zawsze warto pisać list motywacyjny. Ważne jest to, żeby podobnie jak CV, był jak najbardziej spersonalizowany i stanowił odpowiedź na konkretne ogłoszenie. Tylko wtedy będzie stanowił wartość dodaną. Nie warto korzystać przy tym z gotowych wzorów, lepszym rozwiązaniem jest zaangażowanie się i stworzenie czegoś oryginalnego.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2009-2022 Praca Sekretarka All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.0.2, from BuyNowShop.com.