0

Dzień z życia sekretarki

Posted by Wojtek on 23 stycznia 2018 in sekretarka - praca |
dzień z życia sekretarki

Zdaniem niektórych, sekretarka to osoba o nienagannym wyglądzie, która odbiera telefony i niespiesznie popija kawę przy komputerze. Czy tak właśnie wygląda jej prawdziwy dzień pracy? Szczegóły poniżej.

Jednostanowiskowy wakat

Bardzo wiele firm praktykuje zatrudnianie na tym stanowisku tylko i wyłącznie jednej osoby. Sytuację tłumaczą najczęściej redukcją zbędnych kosztów. W praktyce wygląda to tak, że sekretarki mają często problem ze wzięciem urlopu, czy jakiegokolwiek dnia wolnego. Ponieważ najzwyczajniej w świecie nie ma ich kto zastąpić. Z kolei taka nieobecność może sparaliżować pracę nawet całej firmy lub działu. Bardzo podobnie jest z planowaniem dnia pracy. Należy brać pod uwagę, iż jest się zdanym tylko i wyłącznie na siebie. Z drugiej jednak strony jest to sytuacja wręcz idealna dla osób, które cenią sobie dużą samodzielność w pracy.

Wiele zadań, a czas goni

Praca sekretarki niejednokrotnie wymaga naginania czasoprzestrzeni. Wiele zadań musi być wykonanych w jednym czasie, a całe otoczenie tylko pogarsza sytuację. Dzwoniące telefony, przychodzące maile, czy klienci sprawiają, że człowiek czuje się, niczym na środku wzburzonego morza. Są jednak osoby, którym taka sytuacja nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie-napędza do wzmożonego działania.

Na zakończenie, warto jeszcze wspomnieć o satysfakcji, jaką daje praca sekretarki. Poza codziennymi (niekiedy żmudnymi) obowiązkami pozwala mieć kontakt z innymi oraz poznawać nowych ludzi. To niewątpliwie zajęcie dla osób, które nie boją się wyzwań i pracy na samodzielnym stanowisku.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2009-2024 Praca Sekretarka All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.