0

Sekretarz czy sekretarka?

Posted by Wojtek on 2 stycznia 2019 in sekretarka - praca |
sekretarz czy sekretarka

Osoba zatrudniona jako sekretarka, czy też sekretarz tak naprawdę jest odpowiedzialna za te same czynności. W tym zawodzie mogą z powodzeniem odnaleźć się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

Do obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku z pewnością należy koordynacja pracą biura, ale też organizacja wszelkich spraw administracyjnych. Co ważne, pracownik na tym stanowisku również zapewnia prawidłowy obieg wszelkiej korespondencji, dokumentów oraz ewentualnych informacji. Sekretarka/Sekretarz prowadzi kalendarz spotkań, a oprócz tego realizuje powierzone jej zadania, które są związane bezpośrednio z bieżącym funkcjonowaniem całego biura. Sekretarka powinna wspierać także pozostałe działy firmy.

Względem osób zatrudnianych na to właśnie stanowisku oczekuje się minimum średniego wykształcenia. Istotna jest świetna organizacja pracy, a przede wszystkim rzetelność w wykonywaniu poszczególnych zadań. W tym zawodzie bez wątpienia znaczenie ma duża staranność i dokładność. Nie bez znaczenia jest także zaangażowanie w wykonywanie powierzonych zadań. Sekretarka powinna bez trudu umiejętnie ustalać priorytety. W tym zawodzie bezwzględnie konieczna jest znajomość obsługi komputera, a w szczególności programów pakietu Microsoft Office.

Pracownik na tym stanowisku powinien także posiadać prawo jazdy kategorii B. W wielu firmach wymaga się również znajomości języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, czy też włoskiego. W obecnych czasach jest to koniecznością. Przedsiębiorstwa zapewniają swoim pracownikom na tym stanowisku atrakcyjne wynagrodzenie, a także stabilność zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę.

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2009-2024 Praca Sekretarka All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.