4

Studia po trzydziestce. Czy warto się ich podjąć?

Posted by Wojtek on 25 lipca 2022 in recepcjonistka |

Masz jedynie szkołę średnią i czujesz, że czegoś Ci w życiu brakuje? Wykształcenie wyższe w wielu przypadkach otwiera drogę na realizację zawodową w różnorodnych branżach. Jednak czy warto rozpoczynać nowy etap nauki po trzydziestym roku życia?

Od kilku lat pracujesz jako sekretarka, jednak już masz dość ciągłego odbierania telefonu, a także odpisywania na maile i pilnowania kalendarza szefa? Masz ambicje na więcej, jednak masz również świadomość tego, że trudno będzie Ci uzyskać awans z wykształceniem, które posiadasz? W takim razie warto rozważyć rozpoczęcie studiów. Tak naprawdę bardzo wiele osób decyduje się na podjęcie ich właśnie po trzydziestym roku życia. Wiek to tylko liczba i warto o tym pamiętać na co dzień.

Studia po trzydziestym roku życia

Wykształcenie wyższe zawsze jest dobrze postrzegane przez potencjalnych pracodawców. Warto zatem je mieć. Na pewno studia Ci nie zaszkodzą w budowaniu Twojej kariery zawodowej. Skup się zatem na tym, żeby wybrać kierunek, który jest dla Ciebie najbardziej interesujący. Warto, żebyś zdecydowała o tym na podstawie tego, co chcesz robić w przyszłości. Jak najlepiej się za to zabrać? Oczywiście kluczowe będzie rozeznanie się w branży.

Skup się na tym, żeby sprawdzić w jakich firmach w konkretnych branżach są wolne wakaty. Ważne jest to, żeby już na początku rozwijać się na kilku frontach. Jeżeli masz taką możliwość, to studiuj zaocznie, a pracuj w ciągu tygodnia. Jako sekretarka możesz bowiem zdobyć wiele cennych znajomości, a więc zdecydowanie warto postawić na taką możliwość. Oczywiście dodatkowym atutem będzie zrobienie również branżowych kursów i szkoleń.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2009-2024 Praca Sekretarka All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.