8

Praca w małej firmie – czy to ma sens?

Posted by Wojtek on 8 sierpnia 2022 in recepcjonistka |

Coraz więcej osób chce pracować w niewielkich, najlepiej rodzinnych przedsiębiorstwach. Chętnie odchodzą z dużych korporacji, ponieważ zależy im na spokoju. Przede wszystkim mają dość wyścigu szczurów, a taka gonitwa jest przecież wszechobecna. Czy zatem warto postawić na zatrudnienie się w niewielkiej firmie?

Sekretarki są potrzebne zarówno w dużych, jak i małych przedsiębiorstwach. Trzeba przyznać, że jest to zawód dla doskonale zorganizowanej osoby, która ma świetnie rozwinięte zdolności komunikacyjne. W końcu musi nie tylko rozmawiać z innymi współpracownikami i swoimi przełożonymi, ale często także z klientami, niekiedy roszczeniowymi. Czy zatem praca w małej firmie ma sens? Jest tam możliwość rozwoju?

Praca w małej firmie

Wśród plusów pracy w małej firmie na pewno można wyróżnić kameralne środowisko. Można tam również wypracować doskonałą atmosferę w zespole. Trzeba jednak przyznać, że w takim przypadku panują mniejsze szanse na samorozwój, ponieważ niewielkich przedsiębiorców często nie stać na fundowanie pracownikom szkoleń.

Niekiedy muszą oni się również mierzyć z brakiem możliwości otrzymania podwyżki, a tym bardziej awansu, ponieważ liczba stanowisk jest bardzo ograniczona. Czy zatem warto pracować w takim miejscu? Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Twoich indywidualnych preferencji oraz oczekiwań.

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2009-2024 Praca Sekretarka All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.